pobyt ve tmě - GYNOMAI SEMILY

reference - recenze

Přeji krásný den, manželům Bokotejovým,


a chtěl bych velmi poděkovat, za krásný týden, plný inspirace, sebeuvědomění a sebepoznání :-D


Pan Bokotej mě potkal jako první při mém příjezdu a i když jsme se viděli pár minut a pronesli jsme několik vět, kdy jsem cítil, že je naprosto v pohodě a působil na mě velmi přátelsky a i když jsem byl lehce vystresovaný, protože jsem jako manažer volal do poslední chvíle, než vypnu telefon ¨ještě na parkovišti před domem¨, tak mě svým přístupem a hlasem dokázal velmi rychle dostat do pohody, že tomu rozumí jako podnikatel a je to naprosto normální, děkuji za to. Při mé omluvě za sice včasný, ale z mé strany lehce vystresovaný příjezd, mě ujistil, že jsem na správném místě a z lehkostí mi začal vyprávět ze své zkušenosti z pobytu ve tmě, jak co cítil on, co prožíval, co mu to dalo do života.


Poté se mě ujala paní Bokotejová, která mě dovedla do jejich domečku pro moji terapii tmou. Řekla mi, že bude ona, ta, která mě bude průvodcovat celým pobytem. Ukázala mi ho při rozsvíceném světle a povídali jsme si, proč jsem vyhledal toto místo a jaký mám důvod, proč jsem přišel a ujistila se, jestli chci dle objednávky vegetariánskou stravu nebo veganskou stravu.  Dále mě ukázala, saunu, pro kterou jsem se hlavně rozhodl, před vstupem do tmy, protože mám saunování velmi rád a nenašel jsem žádnou jinou možnost někde jinde, si to prožít a tepelně si to prožít a zklidnit se, vše na objednání na přání předem. Vše bylo nachystáno dle objednávky a emailového potvrzení. Pak mi řekla, tady je prostěradlo, tady je nachystaný ručník do sauny, sauna je vytopená a vše ostatní je už jen na Vás. Až budete chtít jít do sauny, tak běžte, až budete chtít jít do domečku běžte, až budete chtít zhasněte a začněte si užívat svůj pobyt ve tmě.


Jsem člověk, který má rád maso, ze zkušeností vegetariánské stravy z vegetariánských restaurací, kde mi chutnalo, tak jsem si říkal, že s tímto nebudu mít problém. A neměl absolutně v ničem, chutnalo mi absolutně vše, občas jsem přemýšlel a chutnal co v tom je, jaké jsou ingredience a líbilo se mi, že většinou mi bylo řečeno, co mě čeká a ještě více se mi líbilo, když to bylo překvapení a jestli poznám z čeho je polévka a z čeho je hlavní chod 😊 Ovoce, zelenina z vlastní zahrádky, ovocný nebo zeleninový salát byl každodenní záležitostí. Hlavně, když jsem se přiznal, že rád vařím 😊 Čaj či pramenitá voda byla každodenní záležitostí 😊


Každý den se mě průvodkyně paní Bokotejová zeptala, jestli si chci povídat a, nebo ne a já toho vždy využil a říkal jí, co jsem prožil, co jsem zažil, nač čím přemýšlel atd. Vždy si mě vyslechla a odpověděla nebo mi řekla svůj životní příběh a tím mě vlastně navedla na svoji odpověď, co jsem potřeboval slyšel a nad čím dále přemýšlet, a vždy se to postupem času stalo 😊


Ještě jednou za vše děkuji a jsem velmi rád, za tuto volbu a silný týdenní zážitek, který už teď vím, že mě posune dále v mém životě.


Rozhodl jsem se nakonec ukončit pobyt tmou o jeden den ukončit dříve a jen já jsem věděl proč a děkuji opět za to, že to bylo přijato a v pohodě pochopeno.


Respekt, jak jsem se naučil NAMASTE


S úctou

Lukáš N.
KLÁRA

Už nějakou dobu jsem přemýšlela o jiném druhu sebepoznání, než jakému jsem se věnovala. Přemýšlela jsem o ašrámu v Indii, pak jsem narazila na pobyty ve tmě a došlo mi, že je to skvělá volba - nemusím dlouho cestovat, rodina se nebude tolik bát. Potřebovalo to ještě uležet, ale pak přišel ten správný čas a pobyty jsem začala aktivně vyhledávat. Našla jsem, ale partner mi říkal, ať se neukvapím a udělám si větší přehled. Díky bohu, protože díky tomu jsem narazila na Aničku a jsem za to vděčná. Když jsem četla, jak vše popisuje a shlédla fotky, měla jsem z toho skvělý pocit. Anička mě přivítala, vše mi vysvětlila, dala mi čas a prostor se s tím vším sžít. Atmosféra je úžasná jak na zahradě, tak v domečku. Překonala jsem tam pár svých strachů a nebylo to jednoduché, ale díky mé průvodkyni jsem to zvládla. Určitě je důležité, aby člověk, který pobyty ve tmě poskytuje, aby tím žil a věděl, o čem mluví a to Anička rozhodně je.

Jsem vděčná, že mě vesmír přivedl právě tam.

Všem doporučuju!

Jo a zhubla jsem 4 kg a neuvěřitelně jsem si pochutnala! Vyhledávám vege jídla a ještě jsem nejedla lepší!


Tereza

Milá Aničko.

Děkuji za krásný prostor, který jste vytvořili - za léčivou tmu. Za tvou laskavou a vnímavou pozornost v péči o mne. Není snadné napsat jen pár řádek, zahrnout do nich tolik prožitého. Do tmy jsem šla se záměrem  vyspat se,  skutečně si odpočinout.  Od vnějšího světa, a především od pocitu přehlcené mysli. Umožnit vyčerpanému tělu doplnit síly. Poznat blíže magický dar. Nahlédnout, jak se ubírat dál... Laskavá, bezpečná tma, která je taková, že nelze vidět ani obrys ruky před očima. Snad jen tu záři...  ve které se rozsvěcí světla a obrazy přítomných tajemných realit, myšlenek, světla a barvy zvuků. Písně, které se rodí v srdci a přináší krásu světelných bytostí, vynáší napovrch zapomenuté. Píseň zažene tíseň.... Být sama sobě společnicí, být "bezohledně" zcela tak, jak právě jsem. Vidět skrze strop mračnou oblohu. Vidět, že prostor reaguje na to, co je pravdivé - co vychází skutečně ze srdce - ne na to, co bychom chtěli, aby bylo nebo co si jen myslíme, že je. Vidět zářit své krásné světlo. Do pobytu ve tmě se lze zamilovat, stejně jako do života. Děkuji za ty dary.VRATISLAV


Dobrý den,


pobyt ve tmě prakticky začal rozhodnutím, že to chci podstoupit. A jak se mysl připravuje, tak moc se brání. Proto, když jsme se s paní Aničkou shledali, odzbrojil mne její soucit. Protože to skutečně bylo laskavé přijetí a to mě nutilo se konfrontovat prakticky ještě před vstupem do prostoru. Byl mi nabídnut luxusní saunový pobyt (lepší, jak kdekoliv v zahraničí), čehož jsem tím pádem využil, abych se naladil. Při vstupu do prostoru došlo k seznámení se s prostorem, abych se dokázal orientovat a našel vše, co potřebuji.


A tak pobyt ve tmě začal. Jaká zkušenost to byla pro mě? Obsahy a prožitky jsou jako vždy unikátní pro každého. Co je však důležité, tak právě jak jsem se cítil v prostoru. A to je právě pocit bezpečí. Mohl jsem si tedy dovolit povolit ochrany a dovolit si prožívat. Zvolil jsem si pobyt s vegeteriánskou stravou, abych měl alespoň nějakou berličku. Opět, toto byl mocný nástroj, neboť jídlo bylo neskutečně chutné a člověk má alespoň malý únik do slasti.


Pobyt jsem si tak prožil, že mysl se přepočítala, ale tělo vědělo. Jednou ráno jsem uslyšel klepání. Ačkoliv jsem mentálně měl o den dříve, tělo mě vzbudilo správně - pobyt končil, nikdo nic nepopletl kromě mě. Jedna z největších lekcí tedy je = tělo nese dobrou informaci, ať tomu sám nechci nebo nemůžu věřit.


Po vystoupení z prostoru jsem cítil vděčnost, že jsem měl šanci tu být. Prošel jsem se po okolí, poté přišla snídaně a rozloučení. Nyní ale i já už byl schopen soucitu a porozumění, cenil jsem si toho, že můžeme vzájemně posdílet, jaký pro nás ten týden byl. Vřelost a přijetí, není pro mě časté potkávat se s lidmi, co "jsou", zde jsem měl přesně takový pocit.


Proto děkuji ještě jednou za tento pobyt. Energii, prožitky, plány, pocity, myšlenky, to vše teď nyní budu zpracovávat ve vlastním čase. Je mi tedy ctí, že všechno vyšlo a já mohl pobyt zažít právě zde.


Vráťa

recenze terapie tmou